IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU

Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem

piektdiena, 26. augustā, 2016
Pa Pirmā pasaules kara bunkuriem
Maršruts piedāvā iepazīties ar vēstures liecībām, kas joprojām saglabājušās mūsu zemē – Pirmā pasaules kara frontes līnijas atstātajām pēdām Daugavpils novadā. Gida aizraujošais stāstījums, interesantāko bunkuru un tranšeju apmeklējums un karavīru ikdienas priekšmetu apskate vairākās privātkolekcijās ļauj spilgti iztēloties Pirmā pasaules kara laika vēsturiskos notikumus. Pirmais pasaules karš ir atstājis ilgi nedzīstošas rētas ne tikai cilvēku likteņos un sirdīs, bet arī mūsu zemē, kur vairākus gadus atradās frontes t.s. „Dzīvības un Nāves” līnija. Frontes līnijas abās pusēs tika būvēta sarežģīta nocietinājumu sistēma ar ierakumiem, tranšejām un bunkuriem. Tūkstošiem karavīru te cīnījās un krita kaujās, par ko liecina neskaitāmie kritušo karavīru apbedījumi. Daugavpils novada Demenes, Sventes un Medumu pagastu mežos līdz mūsdienām ir saglabājušies ļoti daudzi vācu karavīru veidotie betona bunkuri, iespaidīgas lielgabalu un munīcijas novietnes, bezgalīgi ierakumu līkloči. Maršrutā gida pavadībā tiek piedāvāta iespēja apskatīt interesantākos bunkurus, iepazīties ar Pirmā pasaules kara karavīru ikdienas priekšmetiem vairākās privātkolekcijās Medumos. Ir iespēja iejusties karotāju lomās cīņu vietās, sajūtot to laiku atmosfēru un apstākļu sūrumu. Nākošais objekts ir Sventes muiža, kur apskatāma Latvijā lielākā militārās tehnikas kolekcija – tanki un cita kaujas tehnika. Un noslēgumā – kāpiens ierakumu apjoztajā Sudmaļu pilskalnā, un pusdienas lauka apstākļos, baudot sātīgu karavīru ēdienu. KONTAKTINFORMĀCIJA: Daugavpils novada pašvaldības tūrisma, atpūtas un kultūras aģentūra “TAKA” Adrese: Rīgas iela 2, Daugavpils E-pasts: taka@dnd.lv, Tālr.: (+371) 65476748; 29431360 Viesnīca “Sventes muiža” Tālr.: +371 65427822 E-pasts: info@sventehotel.lv

Iepazīsti Daugavpils novadu (Pusdienās pie turīgajiem vecticībniekiem)

ceturtdiena, 25. februārī, 2016
Iepazīsti Daugavpils novadu (Pusdienās pie turīgajiem vecticībniekiem)
12 km no Naujenes Novadpētniecības muzeja Daugavas ielejas ielokā no ziņkārīgām svešinieku acīm paslēpies Slutišķu vecticībnieku ciems. Mīklains un nezināms. Laiks te ir apstājies kā teju pirms 100 gadiem. „Daugavas loku” putnu balsis vilina burvīgajā dabas skaņu pasaulē, greznie logu rotājumi stāsta par izciliem sava amata meistariem...

IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU (Daugavas loki )

trešdiena, 16. decembrī, 2015
IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU (Daugavas loki )
Naujenes novadpētniecības muzejspiedāvā vienreizēju iespēju skatīt Naujenē dzimušās un pašlaik Parīzē dzīvojošās mākslinieces– tēlnieces Valentīnas Zeiles oriģināldarbus mākslas ekspozīcijā "Tēlniece Valentīna Zeile", ielūkoties etnogrāfijas ekspozīcijā "Turīga latviešu zemnieka istaba" un apskatīt 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma sadzīves priekšmetus un darbarīkus; apmeklēt dabas ekspozīciju „Zemūdens pasaule” un atklāt, kas slēpjas un dzīvo Daugavas dzelmē, kā arī iepazīt vecticībnieku kultūru ikdienā un svētkos brīvdabas ekspozīcijā "Slutišķu vecticībnieku mājā".

Iepazīsti Daugavpils novadu ( Špoģi – Višķi - Višķu amatnieku ciems – Višķu baznīca – Senlietu kolekcija - Virognas atpūtas bāze)

trešdiena, 16. decembrī, 2015
Iepazīsti Daugavpils novadu ( Špoģi – Višķi - Višķu amatnieku ciems – Višķu baznīca – Senlietu kolekcija - Virognas atpūtas bāze)
VIŠĶU AMATNIEKU CIEMĀstrādā keramiķis Valdis Grebežs, kas ir vienīgais keramiķis Latvijā, kurš nodarbojas ar savdabīgo sīkplastikas tehniku. Višķu amatnieku ciems piedāvā plašu amatnieku un rokdarbnieču izstrādājumu klāstu, kas var noderēt kā lieliskas dāvanas un suvenīri. Klūgu pīšanas studija „Pūpoli” piedāvā gan pavērot amatnieku darbu, gan pašam piedalīties klūgu izstrādājumu veidošanā. VIŠĶU BAZNĪCA UN VIŠĶU TEHNIKUMA PARKS.Pastaiga pa parku un stāsts par vecās Mola muižas saimniekiem, kā arī iespēja aplūkot apkārtnes laukus un ezerus no baznīcas skatu laukuma. Gida pavadībā tiek piedāvāta ekskursija pa Višķu pagastu. KONTAKTINFORMĀCIJA: Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA” Rīgas iela 2, Daugavpils e-pasts: taka@dnd.lv mob. tel. 29431360; tel. nr. 65476748

Iepazīsti Daugavpils novadu (Līksna – Vabole – Nīcgale)

trešdiena, 16. decembrī, 2015
Iepazīsti Daugavpils novadu (Līksna – Vabole – Nīcgale)
LĪKSNAS PARKA TAKĀSvar izšūpojoties lielajās Lieldienu šūpolēs un pienākt pie muižas avotiņa. Turpinot ceļu, nokļūsiet atpūtas vietā "Pie Pēterīša" ar dižsēdekļiem un ugunskura vietu. Tālāk taka aizved civilizētos "džungļos", ir iespēja pasēdēt "vigvamā". Taka ved uz Līksnas muižas vietu, kur muižas drupu fragmentu sargā stārķu pāris. Šeit atrodas arī arhitektūras piemineklis – Līksnas muižas kapela. Takas garums ir 1 km.

IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU ( Daugavas „tajā” krastā - Vecsalienas un Skrudalienas pagasti)

trešdiena, 16. decembrī, 2015
IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU ( Daugavas „tajā” krastā - Vecsalienas un Skrudalienas pagasti)
ČERVONKAS MUIŽAS PILS (Vecsalienas pagasts)celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā. Tā ir visai gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju – īsta pasaku pils. Ēka segta ar stāvu divslīpju jumtu. Tās plastiku vairo rizalīti, mezonīni, tornis. Ar sevišķu rūpību izstrādātas detaļas. Tās ir daudzveidīgas un veiksmīgi papildina apjoma telpiskā risinājuma izteiksmību. Piemēram, logailas ir smailloka, segmentveida, taisnstūra un apaļas.

IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU (Berķenele – Svente)

trešdiena, 16. decembrī, 2015
IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU  (Berķenele – Svente)
RAIŅA MĀJA BERĶENELĒ “Ceļojums Saules zemē” – ekskursija pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem pa Raiņa bērnības vietām, iepazīšanās ar Berķeneles pusmuižu un tuvāko apkārtni.

Ābolu garšas ceļs

trešdiena, 16. decembrī, 2015
Ābolu garšas ceļs
Maršruta sākums ir kokaudzētavā Sēlija. Kokaudzētavas īpašnieka Alfrēda Mendriķa aizrautīgais stāstījums par ābola ceļu, sākot no ābeles stāda kopšanas līdz pat ābolu ražai. Ekskursija pa ābeļdārzu, ābolu noliktavām, pārstrādes cehiem un gatavās produkcijas degustācija – bērniem sula, pieaugušajiem ābolu vīns. Savā stāstījumā saimnieks dalīsies ar ābeļu audzēšanas noslēpumiem un pie vīna glāzes varēs dzirdēt dažādus nostāstus no vīndaru dzīves.

Pie seno amatu meistariem

ceturtdiena, 05. martā, 2015
Pie seno amatu meistariem
Maršruts „Pie seno amatu meistariem” aizraus ar ieskatu savu latgalisko kultūras tradīciju un amatu saglabāšanā. Tas sākas ar ekskursiju Skrindu dzimtas muzejā Vaboles pagastā un iepazīšanos pie lielā saimes galda, klausoties stāstījumu par maizītes tapšanas procesu, un nogaršojot pašceptu maizi ar zāļu tēju.

7 Daugavpils novada maršruti

ceturtdiena, 15. janvārī, 2015
7 Daugavpils novada maršruti
Piedāvājam Jūsu atpūtai aizraujošus tūrisma maršrutus "IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU".