Silenes kultūras namā notika tradicionālā janvāra vakarēšana

20. janvārī Silenes kultūras namā tradicionāli aizritēja Janvāra vakarēšana, kuras laikā iedzīvotāji turpināja iepazīties ar krievu tautas tradīcijām. Šoreiz tikšanās tēma bija “Pirts”.

Pasākuma zālē tika radīta atbilstoša atmosfēra, savukārt ieradušies ciemiņi bija tērpti saskaņā ar pirts dress-kodu.

Vakara vadītāji, Jeļena Hrapāne un Alevtīna Mihailova, novadīja īsu ievadlekciju krievu pirts vēsturē un tās tradīcijās.

Silenes bibliotēkas vadītāja, Janvāra tikšanos pastāvīgais dalībnieks Valentīna Marenkova, izstāstīja par vienu no galvenajiem pirts atribūtiem - pirts slotu. Viņa palīdzēja visiem klātesošajiem atcerēties dažādus sakāmvārdus un parunas par pirti un pēršanos. Alla Mickeviča nolasīja joka dzejolīšus par kosmētiskajiem līdzekļiem. Vokālā ansambļa “Līgaviņas” izpildījumā skanēja jaukas dziesmas un pantiņi par pirti.
Klātesošie labprāt piedalījās dažādos konkursos. Vakara programmā aktīvi piedalījās arī paši ciemiņi: stāstīja anekdotes par pirti, dziedāja, lasīja dzejoļus.

Visi, kas vēlējās, varēja padejot, savukārt vakara noskaņā tika izspēlēta loterija. Pateicamies visiem aktīvistiem, kas piedalījās pasākuma rīkošanā un vadīšanā, un visus tos, kas atnāca uz tikšanos tik mājīgā gaisotnē.