Personības

Valdis Grebežs: “Katra diena ir jauns izaicinājums un pieredze”

ceturtdiena, 26. janvārī, 2017
Valdis Grebežs: “Katra diena ir jauns izaicinājums un pieredze”
Valdis Grebežs ir Špoģu Mūzikas un mākslas skolas direktora vietnieks mācību darbā un vizuāli plastiskās mākslas skolotājs. Viņš ir amatu meistars keramikā, bet tikpat profesionāli veido mākslas darbus no koka, gāzbetona, stikla un akmens. Meistara darbi popularizē novadu un atrodas personīgajās kolekcijās vairāk kā 15 valstīs. Blakus pedagoģiskajai darbībai Valdis Grebežs aktīvi piedalās projektā “Latgales tematiskie ciemi” un šī projekta ietvaros ir “Višķu amatnieku ciema” koordinators. 2016. gadā apbalvots ar Daugavpils novada domes Atzinības rakstu. 20. janvārī Locikos atklāta mākslinieka personālizstāde “Melns, Balts”.

Olga Gžibovska “Ikvienam novēlu būt drosmīgam savās idejās”

ceturtdiena, 22. decembrī, 2016
Olga Gžibovska “Ikvienam novēlu būt drosmīgam savās idejās”
Olga Gžibovska ir Daugavpils novada Kultūras pārvaldes māksliniece. Īstenībā Olga ir māksliniece vārda visplašākajā nozīmē – dekoratore, noformētāja, mākslas pedagoģe, scenogrāfe, tērpu māksliniece. Vai var un vajag dzīvē visu paspēt? Ko gribētos izdarīt? Par savu ceļu lielajā dzīves okeānā stāsta pati Olga.

Ieva Biteniece: “Bērni mums dod spēku jaunam sākumam”

ceturtdiena, 22. decembrī, 2016
Ieva Biteniece: “Bērni mums dod spēku jaunam sākumam”
Ienākot mājās pie Bitenieku audžuģimenes Kalupes pagastā, mani satiek mamma Ieva ar vismazāko savu atvasīti, dēlu Pēteri. Pēteris paņemts no bērnu nama, kad viņam bija nepilni divi mēneši. Tagad puikam ir 11 mēneši, viņš ir smaidīgs un veselīgs. Kā bilst pati Ieva, šie Ziemassvētki būs īpaši, jo īpašs ir arī Pēterītis, viņam dzimšanas diena iekrīt tieši 25. decembrī. Mājās jau pamazām tiek uzburta svētku noskaņa, virtuvē iekārta spuldzīšu virtene, uz kuras ierasto dāvanu zeķu vietā – dāvanu maisiņi ar visu ģimenes bērnu vārdiem virsū. Šobrīd ģimenē aug 7 bērni, taču pavisam drīz ģimenē ienāks arī astotais – dēlēns Maksis. Satiekot mani, galdā tiek likta pašas Ievas ceptā ābolu plātsmaize, kas sagaidīs bērnus, tiem pārnākot mājās no skolas. Pa dienu ir īstais laiks, lai pievērstos mājas darbiem, jo vakari un brīvdienas, kad bērni mājās, laiks piepildīts ar citām rūpēm. Kā saka Ieva – patīkamām.

Inga Zeile ar vijoli un dziesmu

ceturtdiena, 01. decembrī, 2016
Inga Zeile ar vijoli un dziesmu
25. novembrī Naujenes pagasta Kultūras centra folkloras kopa “Rūžeņa” nosvinēja savu 20. jubileju. Vadītāja Inga Zeile ir lepna par kolektīva radošajiem darba gadiem. Pati Inga vienmēr ir aktīvā kustībā. Viņa ir Daugavpils Staņislava Broka mūzikas vidusskolas vijoļspēles skolotāja, darbojas etnoroka grupā “Laimas Muzykanti” un citos projektos.

“Svarīgākais, ka palīdzam bērniem atrast ģimenes”

ceturtdiena, 27. oktobrī, 2016
“Svarīgākais, ka palīdzam bērniem atrast ģimenes”
Šogad aprit 20 gadi, kopš Latvijā tika izveidotas Bāriņtiesas, kuru galvenais uzdevums ir bērnu un citu rīcības nespējīgo personu personisko un mantisko interešu aizsardzība. Uz šo brīdi Latvijā darbojas 142 pilsētu un novadu bāriņtiesas. Šo 20 gadu laikā ir paveikts daudz – izveidota un nostiprināta sistēma, kas aizsargā bērnus un palīdz grūtā brīdī. Protams, kā jau katrā darbā, neiztiek bez starpgadījumiem un konfliktiem. Un nevienam nav noslēpums, ka, domājot par bāriņtiesu darbu, pirmās, kas ienāk prātā, ir negatīvas emocijas. Tomēr, noteikti gribas uzsvērt – ir paveikts ļoti, ļoti daudz laba.

Veneranda Zeile: "Visu dzīvi esmu strādājusi ciešā saiknē ar cilvēkiem"

ceturtdiena, 27. oktobrī, 2016
Veneranda Zeile: "Visu dzīvi esmu strādājusi ciešā saiknē ar cilvēkiem"
Veneranda Zeile Višķu sociālās aprūpes centru vada kopš 2009. gada. Dzimusi Dubnas pagastā, pabeigusi Špoģu vidusskolu, darba gaitas uzsākusi un nu jau 26 gadu garumā turpina dzimtā novada Višķu pagastā.

Jana un Dmitrijs Hadakovi "Sportistu panākumi ir ilgu gadu treniņu rezultāts"

piektdiena, 02. septembrī, 2016
Jana un Dmitrijs Hadakovi "Sportistu panākumi ir ilgu gadu treniņu rezultāts"
Jana un Dmitrijs Hadakovi ir vieglatlētikas treneri Daugavpils novada sporta skolā. Viņu paspārnē ir vairāk kā 20 sporta skolas audzēkņi, kas nodarbojas vieglatlētikas sekcijā. Abi absolvējuši Daugavpils Universitāti un ieguvuši sporta pedagogu diplomus. Dmitrijs ir dzimis Baltkrievijā, piecu gadu vecumā kopā ar ģimeni pārcēlies uz Latviju, savukārt Jana ir dzimusi Daugavpilī, līdz studiju gadiem mācījusies Medumu vidusskolā.

Valija Jurķāne: “Laimīgas kopdzīves pamatā ir prasme piedot un uzklausīt!”

ceturtdiena, 30. jūnijā, 2016
Valija Jurķāne: “Laimīgas kopdzīves pamatā ir prasme piedot un uzklausīt!”
1.jūnijā Latvijas Republikas Dzimtsarakstu nodaļu sistēma atzīmēja savu 95.gadadienu. Daugavpils novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Valija Jurķāne teju 25 gadus ir līdzās cilvēkiem viņu nozīmīgākajos dzīves cēlienos – noslēdzot laulību, reģistrējot jaundzimušos un veicot ierakstus par cilvēka aiziešanu mūžībā.

Artūrs Uškāns ceļ gaismā vietējās muzikālās un mutvārdu tradīcijas

ceturtdiena, 28. aprīlī, 2016
Artūrs Uškāns ceļ gaismā vietējās muzikālās un mutvārdu tradīcijas
Mūziķis, folklorists, komponists, aranžētājs un multiinstrumentālists, sabiedriskais un kultūras darbinieks, grupas „Laimas Muzykanti” dibinātājs, Vaboles pagasta etnogrāfiskā ansambļa „Vabaļis” vadītājs. Šogad ansamblim palika 10 gadi, savukārt jau 24. aprīlī uz ikgadējo tradicionālo Tautas muzikantu saietu tā dalībnieki pulcējās jau 13. gadu pēc kārtas. Artūrs Uškāns ir šī saieta idejas autors un vadītājs.

Dainis Īvāns: „Daugavas krastos esam veidojušies par tautu”

ceturtdiena, 28. aprīlī, 2016
Dainis Īvāns: „Daugavas krastos esam veidojušies par tautu”
Šogad aprit 30 gadi, kopš sākās cīņa pret Daugavpils HES celtniecību. Festivāla „Augšdaugava” gaidīšanas priekšnojautās, atminēsimies notikumus un cilvēkus, bez kuru cīņas netiktu nosargāta Daugavas senleja. Dainis Īvāns ir viens no spilgtākajiem Atmodas laika pārstāvjiem, žurnālists, sabiedriskais un politiskais darbinieks, Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs. Par publikācijām, kas veltītas Augšdaugavai, 1987. gadā ieguva Latvijas Žurnālistu savienības “Gada žurnālista”, bet sabiedrības aptaujā “Gada cilvēka” titulus.

Vanda Kezika: „Visvairāk darbā un dzīvē man palīdzējusi atbildības sajūta”

ceturtdiena, 03. martā, 2016
Vanda Kezika: „Visvairāk darbā un dzīvē man palīdzējusi atbildības sajūta”
Pastāstiet par savu darba pieredzi līdz rajona izpildkomitejas laikiem. Pēc Daugavpils Pedagoģiskā institūta absolvēšanas, ieguvusi fiziskas un matemātikas skolotājas specialitāti, tiku nosūtīta strādāt Valmieras rajona Mazsalacas astoņgadīgadīgajā skolā. Tur es guvu patiešām labu pieredzi, jo tā bija divplūsmu skola, kurai gandrīz uz 200 vietām darbojās arī skolas internāts. Izņemot Valmieras krievvalodīgo 2. vidusskolu, Mazsalacas astoņgadīgā skola bija vienīgā rajonā, kurā mācījās bērni no visas apkārtnes pārsvarā krievu plūsmā. Ja šodien mums ir problēma, ka divplūsmu skolās apmācība notiek krievu valodā, tad tajā laikā šajās skolās bija spēcīga latviešu valoda. Tieši tāpēc man bija pieredze arī latviešu valodas apgūšanā. Tā bija arī mana pirmā pieredze izglītības jomā. Pēc četriem gadiem es atbraucu atpakaļ uz Daugavpils rajonu, un mani iecēla par Višķu astoņgadīgās skolas mācību daļas vadītāju, kur es savukārt guvu ļoti labu pieredzi administratīvajā darbā. Nostrādājot 2 gadus, es saņēmu piedāvājumu uzsākt darbu Daugavpils rajona izpildkomitejas Izglītības nodaļā - sākumā par metodiķi, vēlāk par inspektori. Līdz ar aiziešanu no šī amata, sākās mans darbs rajona izpildkomitejā.

Jaunais deputāts Vjačeslavs Moskaļenko dvēselē jūtas novadnieks

piektdiena, 29. janvārī, 2016
Jaunais deputāts Vjačeslavs Moskaļenko dvēselē jūtas novadnieks
Vjačeslavs Moskaļenko ir Daugavpils novada domes deputāts no partijas „Saskaņas centrs”, kopš pirms termiņa beigām mandātu nolika deputāts Jevgeņijs Gridasovs. V.Moskaļenko pēc izglītības ir jurists, strādā par sporta pasākumu organizatoru Vecsalienas pagastā, kā arī ir SIA “LatTopo” mērnieks. Neskatoties uz to, ka Vjačeslava sirdslieta ir saistīta ar iepriekšējo, zemes lietu speciālista amatu, viņš droši atzīst, ka politikā ir tikai iesācējs, taču viss vēl ir priekšā.

Iepazīšanās ar novada domes deputāti Dainu Amosovu

ceturtdiena, 03. decembrī, 2015
Iepazīšanās ar novada domes deputāti Dainu Amosovu
Apritējuši vairāk kā trīs mēneši kopš deputātes darba gaitas uzsākusi Daina Amosova, kura domē ievēlēta no partijas “Saskaņas centrs” un jauno amatu ieņēma pēc tam, kad pirms pilnvaru termiņa beigām mandātu nolika partijas biedrene Aļona Annišiņeca. Piedāvājam interviju ar Daugavpils novada domes deputāti, Kalkūnes pagasta iedzīvotāju un Daugavpils Logopēdiskās internātpamatskolas - attīstības centra sporta skolotāju Dainu Amosovu. Novada domē Daina strādā divās komitejās – Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejā un Sociālo un veselības jautājumu komitejā.

„Mācies no pagātnes, dzīvo tagadnē un tici nākotnei”

trešdiena, 28. oktobrī, 2015
„Mācies no pagātnes, dzīvo tagadnē un tici nākotnei”
Kalupes sociālo pakalpojumu centru cilvēkiem ar garīgās veselības traucējumiem “Pīlādzis” kopš tā izveides vada direktore Ināra Nešpore. Dzimusi un augusi toreizējā Balvu rajona (tagad – Rugāju novada) Lazdukalna pagastā, sādžā ar skanīgo un skaisto nosaukumu „Mastarīga”. Mācījusies Lieparu pamatskolā, 1983.gadā beigusi Bērzpils vidusskolu kā 33. izlaiduma absolvente. Tieši Bērzpils pusē pavadīti skaistākie bērnības un jaunības gadi. Tālāk Ināra mācības turpināja Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā bioloģijas un ķīmijas fakultātē. Pēc gadiem tika iegūts maģistra grāds sociālajā darbā.

„Atrodiet ikdienā vismaz mirkli grāmatai un lasiet!”

ceturtdiena, 27. augustā, 2015
„Atrodiet ikdienā vismaz mirkli grāmatai un lasiet!”
Diāna Čiževska ir dzimusi Krāslavā, pabeigusi Skaistas astoņgadīgo skolu, pēcāk mācījusies Jaunaglonas lauksaimniecības skolā. Taču dvēselē Diāna sevi uzskata par naujenieti, jo šeit dzīvo un strādā jau 25 gadus. Darba gaitas Naujenes pagastā tika uzsāktas 1993.gadā, kad Diāna sāka vadīt Naujenes Tautas bibliotēku.

Anna Jegorova strādā, lai cilvēkiem dzīve kļūtu labāka

ceturtdiena, 30. jūlijā, 2015
Anna Jegorova strādā, lai cilvēkiem dzīve kļūtu labāka
26.jūlijā svinamajai Annas dienai par godu, uz sarunu aicinājām Daugavpils novada Sociālā dienesta vadītāju Annu Jegorovu, kas vairāk kā pusi mūža veltījusi darbam ar cilvēkiem medicīnas un sociālā darba jomā. A.Jegorova strādā arī par pasniedzēju Baltijas Psiholoģijas un Menedžmenta augstskolā, pilda priekšsēdētājas amata pienākumus Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils un Ilūkstes novada komitejā un Kalupes kopienu atbalsta centrā “Vitrāža”, kā valdes locekle aktīvi darbojas Latvijas Sociālo dienestu vadītāju apvienībā un sieviešu klubā “Astras” (Kalupe).

"Ar ticību Dievam un sev"

ceturtdiena, 02. jūlijā, 2015
"Ar ticību Dievam un sev"
Šobrīd Naujenes bērnu namā notiek civilmilitārās sadarbības projekts. ASV Gaisa spēku Nacionālās gvardes karavīri kopā ar Latvijas Bruņoto spēku militārajiem inženieriem veic renovācijas darbus ēkā, kur dzīvo Naujenes bērnu nama pusaudži. Protams, daudzi jautājumi, kas jārisina nekavējoties, skar arī bērnu nama direktori, kas ir mamma šiem bērniem ikdienā jau kopš 2010. gada. Kāda ir viņas darba ikdiena, galvenie veicamie uzdevumi un arī darba dzīve pirms šī amata, Naujenes bērnu nama direktore Lilita Gasjaņeca atklāti stāstīja intervijā.

Andris Ķesters: „Ja rodas kāda problēma, tā ir jārisina uzreiz”

ceturtdiena, 28. maijā, 2015
Andris Ķesters: „Ja rodas kāda problēma, tā ir jārisina uzreiz”
Laucesas pagasts ir viena no Daugavpils novada administratīvajām teritorijām dienvidos no Daugavpils, novada Augšzemes daļā. Robežojas ar sava novada Tabores, Skrudalienas, Demenes, Medumu un Kalkūnes pagastiem, kā arī Daugavpils pilsētu. Lielākās apdzīvotās vietas ir Mirnijs (pagasta centrs) un Laucesa. Pagastā atrodas divas baznīcas: Laucesas katoļu baznīca un Volodinas vecticībnieku lūgšanas nams. Laucesas pagasts agrāk saucās par Kalkūnes pagastu, kurš dibināts 1864. gadā un 1925. gadā pārdēvēts par Laucesas pagastu. Pagasts bija ļoti liels, 1926.gadā pagasta ciemi – Niderkuni, Liginišķi un Judovka pievienoti Grīvas pilsētai. 1937. gadā pagasta platība sastādīja 115 kv.km ar iedzīvotāju skaitu 4500: latviešu (28%), krievu (31%), poļu (19%) un citi. Vēstures gaitā pagastu skāra daudz pārmaiņu. 2009. gadā Laucesas pagastu kā administratīvo teritoriju iekļāva Daugavpils novadā. No 2009.gada par Laucesas pagasta vadītāju strādā Andris Ķesters.

„Vienīgais līdzeklis no visām nebūšanām ir mīlestība pret sevi”

ceturtdiena, 28. maijā, 2015
„Vienīgais līdzeklis no visām nebūšanām ir mīlestība pret sevi”
Šomēnes intervija ar Pašvaldības īpašuma nodaļas vadītāju Vasilisu Pudovkinu. Kopš 1986. – 1991. gadam Vecpils ciema padomes priekšsēdētāja, no 1991. – 2008. gadam Naujenes pagasta padomes priekšsēdētāja, no 2009. – 2011. gadam – Daugavpils novada domes Īpašuma apsaimniekošanas un uzņēmējdarbības attīstības nodaļas vadītāja, kopš 2011. gada – novada domē vada Pašvaldības īpašuma nodaļu. Kopš 1975. – 2013. gadam darbojusies arī kā deputāte (Vecpils ciema padomē, Naujenes ciema padomē, Naujenes pagasta padomē un Daugavpils novada domē), 23 gadu garumā bijusi Naujenes pagasta vadītāja. Atmiņās par savu raženo darba dzīvi dažādos valsts varas periodos un dzīves atziņām viņa labprāt dalījās ar mūsu lasītājiem.

Semeons Pavlovs: „Par svarīgākām uzskatu cilvēku attiecības kolektīvā”

trešdiena, 29. aprīlī, 2015
Semeons Pavlovs: „Par svarīgākām uzskatu cilvēku attiecības kolektīvā”
Vecsalienas pagasts ir viena no Daugavpils novada administratīvajām teritorijām tā austrumos, novada Augšzemes daļā. Robežojas ar sava novada Naujenes, Salienas, Skrudalienas un Tabores pagastiem. Savulaik ietilpis Grīvas (1949-1955), Ilūkstes (1955-1956) un Daugavpils (pēc 1956. g.) rajonos. 2009. gadā Vecsalienas pagastu kā administratīvo teritoriju iekļāva Daugavpils novadā. Lielākās apdzīvotās vietas ir Červonka (pagasta centrs), Tartaks, Keirāni, Zeitiški. Jau divdesmit pirmo gadu Vecsalienas pagastu vada Semeons Pavlovs.

Jānis Proms: „Nekur nav tik labi kā mājās”

trešdiena, 29. aprīlī, 2015
Jānis Proms: „Nekur nav tik labi kā mājās”
Višķu pagasts ir viens no lielākajiem Daugavpils novada pagastiem, kas ir bagāts ar ezeriem un upēm. Šobrīd šeit dzīvo 1772 iedzīvotāji. Pagastā ir vairāki ciemati – Višķi, Višķu tehnikums, Špoģi un Vīganti. Pagastā ir labi attīstīta uzņēmējdarbība. Bezdarba līmenis ir 8.7%, kas ir zemāks par vidējo valstī. Attīstītākās nozares pagastā ir cūkkopība, graudkopība, lopkopība, mazumtirdzniecība, tūrisms, biškopība, dārzeņkopība, kokapstrāde, augļkopība un aitkopība. Kopā pagastā ir 85 saimniecības. Pagastā atrodas arī lielākā novada vidusskola – Špoģu vidusskola, kā arī Mūzikas un mākslas skola. Ir iespēja iegūt arī profesionālo izglītību.

Inita Ivdra: „Ģimene iedvesmo mani darbam”

trešdiena, 29. aprīlī, 2015
Inita Ivdra: „Ģimene iedvesmo mani darbam”
Kalupes pamatskolas sākumskolas skolotāja un mazpulka vadītāja Inita Ivdra skolā strādā jau 25 gadus, no tiem 20 gadus viņa ir direktores vietniece audzināšanas jomā un trīs gadus mazpulka vadītāja. Kalupes pamatskola ir viņas pirmā un vienīgā darba vieta. Dzimusi Kalupē, mācījusies Kalupes skolā, vēlāk – Špoģu vidusskolā, studējusi Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā.

Nataļja Škutāne: „Sociālais darbs ir svēta misija”

ceturtdiena, 26. martā, 2015
Nataļja Škutāne: „Sociālais darbs ir svēta misija”
Kāda ir sociālā darbinieka misija un galvenie uzdevumi, kā palīdzēt sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem un padarīt viņu ikdienu gaišāku? Par visu šo un daudz ko citu, mūsu šomēnes sarunā ar Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra vadītāju Nataļju Škutāni.

Vija Pļaskota: „Lai viss iecerētais izdodas!”

ceturtdiena, 26. martā, 2015
Vija Pļaskota: „Lai viss iecerētais izdodas!”
Tabores pagasta teritorija izveidojusies padomju laikā, tā aizņem bijušās Skrudalienas pagasta ziemeļu daļu. 1945.gadā Skrudalienas pagastā izveidoja Adamovas, Skrudalienas un Tabores ciemu, taču 1949.gadā pagastu likvidēja. 1954.gadā Tabores ciemam pievienoja Adamovas ciemu un par padomes priekšsēdētāju ievēl Genādiju Želnerjonnoku. 1980.gadā daļu Tabores ciema teritorijas pievienoja Daugavpilij. 1990.gadā Tabores ciema teritorijā nodibināja Tabores pagastu. Lielākā zemnieku saimniecība ir „Mežvidi”, kurā tiek apsaimniekoti 225 ha lauksaimniecības zemes un pamatnodarbošanās veidi ir daudznozaru lauksaimniecība, sabiedriskā ēdināšana, kā arī pieder veikals un kafejnīca Tabores ciemā. Citi lielākie uzņēmēji, kas darbojas pagasta teritorijā ir SIA “Barritus”, z.s. “Katli 2” , “Jēriņi”, piemājas saimniecības “Gobiņi”, “Līdumnieki”, “Lapas”, “Zirnīši”, “Kļavas”, “Lapseņi”. Ar dekoratīvo koku un stādu audzēšanu nodarbojas Lilianas Žondas saimniecība, kas vasarā tirgo arī ar zemenēm. Vjačeslavs Jančevskis savā saimniecībā ir izveidojis mini zoodārzu. No 2009.gada pagastu vada Vija Pļaskota. Pašlaik Vija atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā.

Ināra Mukāne: „Kultūras darbs ir nepārtraukts pērļu meklēšanas process”

ceturtdiena, 26. februārī, 2015
Ināra Mukāne: „Kultūras darbs ir nepārtraukts pērļu meklēšanas process”
Daugavpils novada kultūras dzīve nav iedomājama bez cilvēkiem, kurus mēs bieži saucam par „kultūras cilvēkiem”, kas šajā nozarē aktīvi un radoši darbojas, un, protams, arī tie, kas nodrošina šī procesa nepārtrauktību. Daugavpils novada Kultūras pārvalde izveidota 2009.gadā, pirms tam tā funkcionēja kā Daugavpils rajona Kultūras nodaļa un tās vadītāja kopš 1990.gada ir Ināra Mukāne.

Osvalds Kursītis: „Savs darbs ir jāpadara godam un solītais ir jāpilda”

piektdiena, 30. janvārī, 2015
Osvalds Kursītis: „Savs darbs ir jāpadara godam un solītais ir jāpilda”
Kalkūnes pagasts ir viena no Daugavpils novada administratīvajām teritorijām tā dienvidrietumos, novada Augšzemes daļā. Robežojas ar sava novada Sventes, Medumu un Laucesas pagastu, kā arī Daugavpils pilsētu. Lielākās apdzīvotās vietas ir Kalkūni (pagasta centrs), Randene, Muitas un Birkineļi.

Olga Kuzmina: „Lielo sapņu piepildījums mani vēl tikai sagaida”

ceturtdiena, 29. janvārī, 2015
Olga Kuzmina: „Lielo sapņu piepildījums mani vēl tikai sagaida”
Šomēnes rubrikā „Personība” saruna ar Naujenes kultūras centra vadītāju, folkloras kopas „Rūžeņa” un Naujenes vidējās paaudzes deju kolektīva „Dveina” dalībnieci Olgu Kuzminu. Olga Kuzmina Naujenes kultūras centra darbu un kolektīvu vada salīdzinoši nesen, kopš 2012.gada, taču daudzi kultūras pasākumi, notikumi, radošās darbnīcas un meistardarbnīcas notikušas un notiek, pateicoties viņas pūlēm un uzņēmībai.

Aina Pabērza: „Vabolē pavadītie gadi cilvēkiem paliek sirdī uz visu mūžu”

ceturtdiena, 29. janvārī, 2015
Aina Pabērza: „Vabolē pavadītie gadi cilvēkiem paliek sirdī uz visu mūžu”
Vaboles pagasts ir viena no Daugavpils novada administratīvajām teritorijām tā Latgales daļas vidienē. Robežojas ar sava novada Kalupes, Maļinovas un Līksnas pagastiem. Lielākās apdzīvotās vietas: Vabole, kas ir pagasta centrs, Aizbalti, Baltakrogs, Dublinieki, Inikši, Kokiniški, Krogasēta, Lielās Kļockas, Lielie Mukāni, Lielie Vaideri, Liepu Mukāni, Mazie Ratnieki, Meža Mackeviči, Motivāni, Orbidāni u.c. Daugavpils apriņķa Līksnas pagastā 1945. gadā izveidoja Osagala ciema padomi. Osagala ciemam 1951. gadā pievienoja likvidētā Samagala ciema kolhoza „Padomju Latvija” teritoriju, 1954. gadā - likvidētos Mukānu un Ratnieku ciemus. 1959. gadā Vorošilova kolhoza teritoriju pievienoja Kalupes ciemam, bet jau 1965. gadā Osagala ciemu pārdēvēja par Vaboles ciemu. Vaboles ciemam 1974. gadā pievienoja daļu Aužgulānu ciema teritorijas, savukārt 1990. gadā ciemu reorganizēja par pagastu. 2009. gadā Vaboles pagastu kā administratīvo teritoriju iekļāva Daugavpils novadā.

Eduards Lihoveckis: „Mīlestība uz sportu mani pavada jau 45 gadu garumā”

ceturtdiena, 18. decembrī, 2014
Eduards Lihoveckis: „Mīlestība uz sportu mani pavada jau 45 gadu garumā”
Katru pirmdienu, jau vairāku gadu garumā, tā saucamās novada domes darbinieku plānošanas laikā, var dzirdēt Sporta nodaļas vadītāja Eduarda Lihovecka atskaiti par nedēļas garumā un bieži vien arī brīvdienās notikušajām sacensībām un novada sportistu gūtajām uzvarām. Eduards Lihoveckis novadā ir labi pazīstams kā ilggadējs Sporta nodaļas vadītājs, vairāku sacensību galvenais tiesnesis un vienkārši labs cilvēks, kurš nevienam savam kolēģim nepaiet garām bez smaida un sirsnīga rokasspiediena.

Intervija ar deputāti: Ingrīda Avdejeva

ceturtdiena, 18. decembrī, 2014
Intervija ar deputāti: Ingrīda Avdejeva
Daugavpils novada domes sēdē 13.novembrī domes deputātu sastāvā notika izmaiņas – deputātes Janīnas Kursītes, kura tika ievēlēta domē no „Latgales partijas” un tagad ir XII Saeimas deputāte, vietā domē strādā Ingrīda Avdejeva, kurai pašvaldību vēlēšanās „Latgales partijas” sarakstā ir 3.vieta. Jau ir pagājis mēnesis kopš deputāta darba gaitu uzsākšanas. Līdz ar to rubrikā „Iepazīšanās ar deputātu” piedāvājam interviju ar Daugavpils novada domes jauno deputāti, Ambeļu pagasta iedzīvotāju, zemnieku saimniecības „Kalni” direktori rīkotāju, firmas (IK) „Kalnavoti” īpašnieci, divu bērnu māti un viena mazbērna omīti Ingrīdu Avdejevu.